Без голяма част от титулярите си, но в състав, който съвсем не изглежда като резервен, Барселона победи Алавес с 3:1 на "Камп Ноу" в среща реванш от 1/16-финалите за Купата на краля и се класира напред с общ резултат 6:1.

Извън състава обаче бе голямата звезда Лионел Меси, Шави Ернандес и Андрес Иниеста, които този път получиха почивка.

Каталунците бяха изненадани в началото на срещата и баските поведоха в резултата в 17-ата минута чрез Вигера. Домакините обаче успяха да изравнят чрез Адриано Корея в 35-ата минута, а в началото на второто полувреме стигнаха и до обрат.

Давид Вия се разписа в 56-ата минута и 58-ата минути и оформи крайното 3:1.

Така в следващия кръг Барселона ще се изправи срещу втородивизионния Кордоба, който донякъде изненадващо отстрани Реал Сосиедад.

Другият тим от Барселона – Еспаньол, продължава със загубите и под ръководството на новия си треньор Хавиер Агире и загуби като домакин с 0:3 от Севиля. Така андалусийците продължават с общ резултат 6:1 и чакат последния осминафиналист, който ще бъде определен в четвъртък от двубоя Ла Коруня – Майорка.