Барселона победи Бетис с 3:1 и запази дистанцията от лидера Атлетико (Мадрид) в борбата за титлата в Примера дивисион. С два гола за каталунците се отличи голямата звезда на тима Лионел Меси, а веднъж в собствената си врата се разписа Жорди Фигерас от Бетис.

Още в 14-ата минута Барса поведе - Алексис Санчес бе фаулиран в наказателното поле и от отсъдената дузпа Меси направи 1:0. След почивката пък грешникът при наказателния удар - Жорди, сгреши отново, като прати топката в собствената си врата в 67-ата минута, но още в следващата атака гостите върнаха попадението чрез Рубен Кастро.

Четири минути преди края на мача обаче Меси фиксира крайното 3:1 след нова дузпа след игра с ръка на Амая. При изпълнението ударът на аржентинеца бе отразен от вратаря Адан, но при добавката южноамериканецът бе безкомпромисен - 3:1 за каталунците.

Така Барселона събра актив от 78 точки - само една по-малко от първия Атлетико, докато Бетис продължава да заема последната позиция с 22 пункта.