Атлетико (Мадрид) се доближи на две точки от лидера в Примера дивисион - Барселона, след като спечели гостуването си на Бетис с 4:2 в отложен мач от третия кръг.

Звездата на Атлетико Фалкао реализира "дежурните" си два гола, а Бетис завърши мача с 9 души, тъй като Дамиен Перкис бе изгонен в 47-ата минута с директен червен картон, а в 78-ата реферът парти под душовете и резервата Джоел Кембъл.

Първо домакините откриха в 26-ата минута чрез Салватор Агра, но малко след това Фалкао изравни. Малко преди почивката Хуанфран от състава на Атлетико си отбеляза автогол. Веднага след подновяването на играта обаче Фалкао бе точен от дузпа за 2:2. В 55-ата Диего Коста даде аванс на "дюшекчиите", а в продължението Раул Гарсия оформи крайното 4:2.

В класирането, след 5 кръга, води Барселона с 15 точки, пред Атлетико с 13, Майорка, Малага и Севиля с по 11. Реал (Мадрид) е седми със 7 точки.