Атлетико (Мадрид) продължи доброто си представяне с разгромна победа с 5:0 над Бетис при домакинството си от 10-ия кръг на Примера дивисион. За успеха с два гола и асистенция се отличи Давид Вия.

С тази победа мадридският тим продължава да диша във врата на лидера Барселона, стоейки само на точка зад него на втората позиция. Трети е Реал (Мадрид), който е на 5 точки от градския си съперник Атлетико. Бетис остава в зоната на изпадащите с 8 точки на 18-а позиция.

Домакините от Атлетико откриха резултата още в 1-ата минута чрез Оливер, а на полувремето резултатът бе 1:0. През второто полувреме домакините доминираха изцяло и испанският национален нападател Давид Вия, преминал през това лято от Барселона, в 53-ата минута увеличи на 2:0. Малко по-късно - в 57-ата минута, Давид Вия отбеляза втория си гол в мача и резултатът стана 3:0.

В 65-ата минута голмайсторът на Атлетико (Мадрид) Диего Коща увеличи на 4:0. Това бе гол номер 11 на Диего Коща в тазгодишния испански шампионат и той е начело в класирането при голмйсторите пред Лионел Меси и Кристиано Роналдо, които имат по 8 гола в актива си.

В 90-ата минута Габи Фернандес оформи крайния резултат в мача - 5:0 за Атлетико (Мадрид).