Атлетико (Мадрид) пропусна шанса да излезе начело в Примера дивисион и след като Барселона направи 1:1 със скромния отбор на Леванте, в 20-ия кръг и "дюшекчиите" завършиха при същия резултат, но у дома със Севиля.

Така каталунците отново са начело и пак по голова разлика, след като и двата отбора имат по 51 точки. На 1 след тях се нареди Реал (Мадрид) заради вчерашното 5:0 над последния в класирането Бетис.

Първото полувреме беше тотално за домакините, които откриха резултата в 18-ата минута чрез Давид Вия. Но през втората част севилци бяха по-дръзки в атаките си и спечелиха дузпа заради задържане за фланелката на Карлос Бака от Хуанфран.

Хърватинът Иван Ракитич беше точен и изравни 17 минути преди края. В последните пет минути срещата беше оцветена от доста грубости и брутални влизания, в резултат на което Алберто Морено от Севиля видя директния червен картон заради опасно влизане в 90-ата минута.

След равенството Севиля е на 7-о място с 31 точки, а вече пет мача не познава поражението. Ракитич пък стана първият футболист, който вкарва гол за гостите на стадион "Висенте Калдерон" за 2014 година.

В последния четвърт час атаките на Атлетико се разбиваха в защитата на Севиля, а на два пъти Арда Туран и Коке опитваха да респектират вратаря Бето с груба игра, но не им се получи.