Атлетико (Мадрид) е вторият четвъртфиналист в турнира за Купата на краля в Испания. Момчетата на Диего Симеоне елиминираха Валенсия след успех с 2:0 в реванша и продължават пътя си към защита на трофея.

Преди седмица двата тима не успяха да се победят, но тази вечер столичният тим имаше късмет и продължи напред. През първата част "прилепите" създаваха по-опасните атаки, като близо до гол бяха Коща, Пощига и Парехо.

След почивката обаче домакините се съвзеха и стигнаха до така нужното им попадение. Точен в 51-ата минута бе Диего Годин.

Последва натиск на Валенсия, но всичко приключи с 89-ата минута, когато Раул Гарсия оформи крайното 2:0. В добавеното време Парехо от състава на гостите бе изгонен за втори жълт картон.

По-рано Сантандер изхвърли от турнира елитния Алмерия. Тимът от Сегунда дивисион записа впечатляващ успех с 2:0 като гост с попадения на Санц и Дуран и се класира за следващата фаза с общ резултат 3:1.