Примера дивисион вече има едноличен лидер, след като Атлетико (Мадрид) размаза с 4:0 на собствен терен Реал Сосиедад, излизайки с три точки пред Барселона. Футболистите на Диего Симеоне имат 57 точки.

Победата даде на отбора от столицата еднолична лидерска позиция в Примера дивисион за първи път от 1996-а година насам.

Мачът, както и всички останали в кръга, започна с минута мълчание в памет на легендарния испански треньор Луис Арагонес, който си отиде от този свят преди два дни. Арагонес, който почина на 75 години, е играл за Атлетико от 1964-а до 1974-а година и е техен голмайстор за всички времена. Освен това, той може да се похвали и с четири успешни периода като треньор на отбора.

Веднага след началото на мача футболистите на Атлетико започнаха агресивно и беше ясно, че те ще диктуват събитията на терена. 6 минути преди края на първото полувреме Давид Вия даде аванс на своите, след като майсторски завърши от наказателното поле пробив и центриране на партньора си в атаката Диего Коща.

Вия обаче получи разтежение на лявото бедро и напусна терена, а най-вероятно ще липсва на отбора в полуфинала с Реал (Мадрид) за Купата на Краля.

Диего Коща направи 2:0 в 72-ата минута след подаване на Раул Гарсия. Защитникът Жоао Миранда реализира третото попадение в мача само след две минути, засичайки с глава подаване на Коке от корнер.

Бразилският плеймейкър Диего Рибас да Куня или просто Диего се завърна в клуба под наем от германския Волфсбург и отбеляза това с попадение. Три минути преди края на мача той се разписа след пас на Кристиан Родригес.