Еспаньол победи гостуващия Гранада с 1:0 в първата среща от 23-ия кръг на испанското футболно първенство.

Каталунците стигнаха до успеха, въпреки че играха повече от час с човек по-малко. Така възпитаниците на Хавиер Агире прекъснаха серия от два мача без победа и се изкачиха на 8-о място с 29 точки. Гранада загуби за трети пореден път в Примера дивисион и остана 14-и с 24 точки, на 4 точки над зоната на изпадащите.

Домакините останаха с човек по-малко на "Ел Прат" още в 29-ата минута, когато Виктор Алварес повали откъсналия се в чиста позиция Юсеф Ел Араби и получи директен червен картон. Ел Араби беше близо до попадение след час игра, но негов изстрел срещна напречната греда. Въпреки че остана с човек по-малко още преди почивката, Еспаньол се защитаваше добре и дори създаде повече голови положения от съперника. Вратарят на Гранада Роберто Фернандес на два пъти спаси опасни удари с глава на Ектор Морено, но мексиканският централен бранител на домакините все пак успя да преодолее Фернандес при третия си опит в 79-ата минута след центриране на Серхио Гарсия от корнер към близката греда.