Дуейн Уейд отбеляза 21 точки и направи 10 асистенции за 23 минути игра при победата на Маями над Орландо със 105:93 точки в последен мач от редовния сезон в първенството на НБА.

"Горещите", за които това бе осми пореден успех, ще играят в първия кръг на плейофите с Милуоки. Играе се до четири успеха до седем срещи.

За шампионите Леброн Джеймс, Крис Бош и Марио Чалмърс получиха почивка. Майк Милър се отличи с 21 точки за домакините, които завършват с най-добри показатели в НБА този сезон - 65 победи и 16 загуби. За Меджик Никола Вучевич направи "дабъл-дабъл" - 20 точки и 13 борби.

Милуоки спечели срещу Оклахома Сити с 95:89 точки, а Джон Хенсън направи рекорд за сезона от 28 точки и 16 борби. Брендън Дженкинс вкара 17 точки за Бъкс. Оклахома Сити завършва с най-добри показатели в Западната конференция и в плейофите среща Хюстън.
С 25 точки и 19 борби на Зак Рандолф Мемфис се наложи над Юта с 86:70. "Джазмените" не успяха да се класират за плейофите, а Мемфис ще играе в първия кръг с Лос Анджелис Клипърс. Майк Конли вкара 14 точки за победителите, а за Юта Ал Джеферсън записа 22 точки и 16 борби.

Лос Анджелис Лейкърс спечели срещу Хюстън с 99:95 точки след продължение. Стив Блейк направи личен рекорд за сезона от 24 точки, а Пау Гасол се отличи с "трипъл-дабъл" - 17 точки, 20 борби и 11 асистенции. "Езерняците" срещат Сан Антонио в първия кръг на плейофите. Дуайт Хауърд вкара 16 точки и спечели 18 борби за Лейкърс, а Джеймс Хардън се отличи с 30 точки за "ракетите".

Ето и какво се случи в последните мачове от редовния сезон на Асоциацията и кои ще са съперниците в плейофите: