Сан Антонио поведе във финалната серия за титлата в Националната баскетболна асоциация (НБА), след като постигна победа със 113:77 над Маями и вече има аванс от 2-1.

Домакините имаха силно оръжие в стрелбата от зоната за три точки, реализирайки 16 пъти. Дани Грийн вкара 27 точки за успеха на „шпорите”, като вкара 7 пъти от тройката при 9 опита. Гари Нийл завърши мача с 24, но реализира 6 пъти от 10 опита от зоната за 3 точки. За Маями четирикратният най-добър играч в Лигата ЛеБрон Джеймс наниза само 15 точки, като имаше успеваемост едва 7 от 21 при стрелбите от игра. Джеймс също така добави в личния си актив 11 борби и 5 асистенции, но защитата на домакините в началото на мача се справяше много добре с него и той пропусна 11 от първите си 14 изстрела.

Среща номер 4 е отново в Сан Антонио в четвъртък вечерта, а от 1985 година, когато финалният формат е променен на 2-3-2 при разпределението на домакинствата, има една интересна традиция. Отборът, който е спечелил 3-ия мач при резултат в серията 1-1, е спечелил титлата в 12 случая от 13.

Грийн и Нийл играят за първи път финал за титлата в НБА, а двамата общо вкара 51 точки за победителите. Това се случва за първи път от 2007 година насам.

Сан Антонио взе добър аванс още в първата четвърт, когато поведе в един момент с 11 точки, а след размяна на силни периоди в края на полувремето авансът на домакините беше 6 точки- 50:44. Но носени от вдъхновената си публика играчите на Сан Антонио вдигнаха оборотите през второто полувреме и нямаше как Маями да се противопостави на отличната им стрелба. Особено силни бяха първите минути на четвъртата част, когато след изпълнения на Нийл, Грийн и Кауи Леонард домакините дръпнаха със серия от 13:0 точки.