Маями Хийт увеличи серията си до 20 поредни победи, след като се наложи с 98:94 като гост на скромния Филаделфия в среща от първенството на NBA.

Звездата на гостите ЛеБрон Джеймс вкара 27 точки, подаде 8 асистенции и взе 7 борби, като 1:12 минути преди края наниза и два наказателни удара. По този начин тимът на Маями вече е убедителен лидер в цялата Лига с 49 победи и едва 14 поражения. Постижението направи Маями 5-ият най-добър отбор с такава серия. Преди тях са фамозният Лейкърс от 1971/72 с 33 победи, Хюстън Рокетс с 22 от 2007/08, както и Милуоки Бъкс (1970/71) и Вашингтон Кепитърс на два пъти (1947/48 и 1948/49) с по 20.

Бостън си възвърна самочувствието след тежката загуба от Шарлът преди два дни и сега се наложи над Торонто със 112:88. Селтикс е на 3-о място в Атлантическата дивизия с 35 победи и 28 загуби. Ветеранът Пол Пиърс се върна в стартовия състав, като вкара 15 точки за 25 минути игра, след което отново получи почивка. добави 18, а тимът им регистрира 14-а победа в последните си 15.