С невероятна игра на Леброн Джеймс, подкрепена също така със силно представяне на Дуейн Уейд и Крис Бош, Маями спечели четвъртата среща със Сан Антонио от финала в Националната баскетболна асоциация със 109:93 като гост.

Така "горещите" изравниха серията на 2:2 победи и вече чакат доста по-спокойно мач номер 5, който ще се състои в неделя, отново в Сан Антонио. След този успех защитаващите титлата си играчи на Маями вече със сигурност ще имат възможността да решат крайната победа на Южния бряг.

Леброн Джеймс вкара 33 точки добави 11 борби и 4 асистенции. Дуейн Уейд реализира 32 точки, а Крис Бош се отличи с 20 точки и 13 борби. Рей Алън вкара 14 за гостите, основно в края на първото полувреме, когато мачът вървеше точка за точка. Тони Паркър, който след третата среща се оплака от болки в слабините, успя да играе и се отличи с 15 точки за Спърс, както и с 9 асистенции. "Шпорите" обаче не успяха да се доближат само на победа от петата си титла.Тим Дънкан се отличи с 20 точки за домакините, а Кауи Леонард добави 12 точки и 7 асистенции. Този път стрелбата от зоната за три точки на домакините не вървеше така успешно, като във вторник вечерта. Сега те вкараха едва осем пъти от 16 опита в сравнение с 16-те точни стрелби предишния мач.

След равенство 49:49 на почивката, гостите влязоха по-добре в третата част и въпреки няколко успешни стрелби на Дънкан, в един поведоха с 10 точки. Все пак последните силни минути за домакините бяха края на частта, когато с два наказателни удара на Леонард и кош на Дънкан свалиха пасива на 5 точки- 76:81. В последната част Дънкан се загуби, като той даде всичко от себе си основно в първото полувреме, реализирайки 15 от всичките си 20 точки. Докато в другия отбор Трите оръдия Джеймс, Бош и Уейд не спираха. По този начин Маями се реабилитира донякъде за поражението си със 77:113, което стана третото най-лошо във финален мач за титлата.