Лос Анджелис Клипърс прекъсна серията си от 17 поредни победи в НБА, след като отстъпи при гостуването на Денвър със 78:92 точки.

Клипърс довърши перфектната си декемврийска серия при 16:0 победи, с което се изравни с отборите на Сан Антонио Спърс от сезон 1995/1996 и Лос Анджелис Лейкърс от 1971/1972.

Серията на Клипърс беше най-дългата след тази на Бостън - 19 поредни успеха между 15-ти ноември и 23-ти декември 2008-а година.

За тима от Лос Анджелис загубата е първа от 26 ноември. Данило Галинари бе най-полезен за Денвър със 17 точки, Кенет Фариед завърши с 14 точки и 11 борби, а Андре Милър добави 12 точки и 12 асистенции.

За победителите това бе 10-та домакинска победа в 11 мача. Блейк Грифин се отличи с 12 точки и 9 борби за Клипърс, ДеАндре Джордън вкара 11 точки, а Крис Пол - 10 точки.

В Ню Йорк Портлънд победи Никс със 105:100 точки, въпреки че Кармело Антъни вкара 45 точки за домакините, а дебют за сезона направи Амар Студемайър.

Николас Батум се отличи с 26 точки за Портлънд, а Дамиян Лилард добави 21 точки, 6 асистенции и 5 борби. Студемайър се завърна в тима на Никс след операция на коляното, игра близо 17 минути и се отчете с 6 точки.

Лос Анджелис Лейкърс загуби от Филаделфия с 99:103 точки. За победителите Джру Холидей записа 26 точки и 10 асистенции, а Ивън Търнър добави 22 точки и 13 борби.

"Езерняците" имат едва 15 победи в първите си 31 мача от началото на сезона. Джош Смит отбеляза 23 точки в третата част и изведе Атланта до успех срещу Ню Орлиънс.

Винс Картър се отчете с 23 точки, а Далас победи Вашингтон със 103:94 точки и прекъсна серията си от шест поредни загуби. Крис Камън добави 12 точки за Далас, а Шоун Марион се отличи с 11 точки и 14 борби.

Брадли Бийл завърши с 22 точки за Вашингтон. Грег Монро беше най-полезен с 18 точки и 11 борби за успеха на Детройт над Сакраменто със 103:97 точки.