Хюстън нанесе на Юта най-тежката домакинска загуба в историята. "Ракетите" спечелиха с 45 точки разлика - 125:80.

За победителите Джеймс Хардън вкара 25 точки, Маркъс Морис добави 16 точки, а резервата Карлос Делфино завърши с 14 точки. Хюстън водеше с 25 точки още през втората част, увеличи аванса си на 35 през третата, а до края на мача стигна и до 45 точки. Ранди Фой бе най-резултатен за Юта с 12 точки, Ал Джеферсън завърши с 10 точки.

Предишното поражение с най-голяма разлика за Юта бе 33 точки от Милуоки през сезон 1980/1981.

Андре Игуодала вкара един наказателен удар 0.4 секунди преди сирената, с който донесе победата на Денвър над Индиана със 102:101 точки в мач от първенството на Националната баскетболна асоциация.

Денвър, който е на пето място в класирането на Западната конференция, успя да стигне до успеха трудно, въпреки че в последната четвърт имаше аванс от 14 точки. Игуодала завърши с 13 точки, 10 борби и 7 асистенции навръх 29-ия си рожден ден. Данило Галинари се отчете с 27 точки, а Тай Лоусън добави 18 точки и 7 асистенции. За Денвър това бе четвърта поредна победа. Пол Джордж се отличи с 23 точки и 10 борби за Индиана, който допусна трето поредно поражение. Ланс Стивънсън реализира 20 точки, а Дейвид Уест - 17 точки.

Мемфис успя да стопи пасив от 17 точки при победата си над Филаделфия със 103:100 точки. Марк Гасол завърши с рекордните за сезона 27 точки, а Руди Гей добави 26 точки за тима на Мемфис, който игра без контузения гард Майк Конли. Гей бе с основен принос за успеха. Първо той направи 101:100 13.3 секунди преди сирената, а след това вкара и два наказателни удара. Евън Търнър се отличи с 27 точки за Филанделфия.