Голдън Стейт победи лидера в Националната баскетболна асоциация Оклахома Сити със 104:99. Стивън Къри се отличи с 31 точки и 7 асистенции, а Дейвид Лий добави 22 точки и 12 борби за третия пореден успех на отбора в редовния сезон.

Кевин Дюрант беше най-резултатен в мача с 33 точки, като даде и 9 асистенции, но Оклахома пропиля аванс от 8 точки в четвъртата част и загуби за трети път в последните си десет срещи.

Вторият в класирането Сан Антонио записа шести пореден успех след 106:102 над гостуващия Ню Орлиънс. Тони Паркър беше в основата на 15-ата последователна домакинска победа с 24 точки и 13 асистенции, а Тиаго Сплитер беше най-резултатен с 25 точки. Ерик Гордън вкара 17 точки за гостите.

Лошият сезон за Лос Анджелис Лейкърс продължи с поражение като гост на Мемфис с 93:103. Даръл Артър реализира 20 точки, а Майк Конви добави 19 за домакините. Коби Брайънт беше лидер за Лейкърс с 29 точки, но отборът загуби за четвърти път поред в лигата и общо за седми като гост.

Шампионът Маями преодоля 15-точков дефицит и спечели срещу гостуващия Торонто със 1123:116 след продължение. Дуейн Уейд наниза 35 точки, а Леброн Джеймс записа 34-ия "трипъл-дабъл" в кариерата си след 31 точки, 11 асистенции и 10 борби.