Дуейн Уейд реализира 22 точки, а Леброн Джеймс вкара важна тройка в последната минута за победата на Маями над Мемфис с 98:91 точки в мач от първенството на Националната баскетболна асоциация.

За "горещите" това бе 13-ти пореден успех. Джеймс завърши с 18 точки, 10 асистенции и 8 борби. Шейн Батие добави 14 точки, Крис Бош - 13, а Рей Алън - 10 за победителите. За Мемфис се отличиха Марк Гасол с 24 точки и Зак Рандолд и Майк Конли с по 14 точки.

В Бостън Пол Пиърс записа 26 точки, а Джеф Грийн вкара 14 от своите 18 точки през второто полувреме при успеха на домакините с 94:86 точки над Голдън Стейт.

Далас спечели с 98:90 точки срещу Бруклин след 20 точки на Дирк Новицки и на Винс Картър. Дерон Уилямс вкара24 точки в първия си мач срещу Далас. Ню Орлиънс спечели със 100:95 точки срещи Детройт. Грейвис Васкер се отчете с 25 точки за победителите, Ерик Гордън добави 21 точки, а Райън Андерсън завърши с "дабъл-дабъл" - 19 точки и 13 борби, предаде БТА.

Кливлънд загуби от Лос Анджелис Клипърс с 89:105 точки.
За гостите Джамал Кроуфърд се отличи с 24 точки, а Крис Пол направи 15 асистенции. За Клипърс това е първа победа като гост на този съперник от 2002 година насам.

Блейк Грифин добави 16 точки и 11 борби за гостите.
Пол Джордж реализира 22 точки и спечели 10 борби, а Дейвид Уест добави 15 точки и 11 борби за победата на Индиана с 93:81 точки над Торонто.

Руди Гей се отчете с 21 точки, а Алън Андерсън с 14 за
Торонто, който губи трети пореден и общо четвърти мач от
последните си пет двубоя в Лигата.

Ню Йорк Никс спечели с 96:88 точки срещу Вашингтон след 30 точки на Кармело Антъни, 23 точки на Реймънд Фелтън и 13 точки и 12 борби на Джей Ар Смит. Джеймс Хардън беше най-полезен с 24 точки при победата на Хюстън над Орландо със 118:110 точки. Сан Антонио разгроми Сакраменто със 130:102 точки.