След двумесечна пауза на 1 септември, мотополигонът "Ридо" край Самоков ще приеме 5-ия кръг на Републиканския шампионат по мотокрос в 5-те класа.

Заявка са подали над 100 пилоти. В клас МХ 65 битката е между лидера в класирането Димитър Петров и Кристиян Иванов. При юношите начело е Хакан Халми, като тренировките в деня преди страта ще покажат дали е готов да участква след възстановяване от счупване на ръка.

В МХ2 Янко Ташев се надява да запази първото място, като целта му този сезон включва и титлата в Източно-европейския шампионат, където 3 кръга преди финала отново оглавява класирането. В клас МХ1 борбата за лидерската позиция ще се разиграва между Николай Йовчев и Тодор Тотев.

Кметът на община Самоков Владимир Георгиев се похвали, че за един от най-старите мотополигони у нас са заделени средства за подобрения, главно за напоителната система и охрана на трасето. Догодина ще продължи работата по модернизацията, като се наемат хора от региона по програмите за заетост.

Мечтата на кмета и на председателя на мотоциклетния клуб "Ридо Самоков" Валентин Милушев е след няколко години мотополигонът да стане арена на Европейски шампионат.