Испанецът Марк Маркес с "Хонда" спечели състезанието от Световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP за Голямата награда на Арагон.

20-годишният дебютант финишира за 42:03.459 минути и записа шестата си победа да сезона в Кралския клас.

Маркес има 13 класирания на подиума в 14-е старта от началото на кампанията и заслужено води в генералното класиране с 278 точки.

Младият испанец се стреми да стане първият дебютант с титлата в клас MotoGP след Кени Робъртс (САЩ) през 1978 година. На второ място на пистата в Арагон с време 42:04.815 минути завърши защитаващият титлата си Хорхе Лоренсо (Испания) с "Ямаха".

Лоренсо направи добър старт и изпревари победителя от квалификациите Маркес, но девет обиколки преди края младокът си върна първото място и не го изпусна до финала.

Лоренсо втори и в генералното подреждане с 239 точки. На трето място за 42:16.386 минути завърши Валентино Роси (Италия) с "Ямаха"

Третият в генералното класиране Дани Педроса (Испания) с "Хонда", който има 219 точки, падна в средата на състезанието и не завърши. Той беше изнесен на носилка, но травмата му не е сериозна.