Митко Ценов спечели сребърен медал при младежите до 23 г. на първенството на континента по крос кънтри в Белград.

Българинът финишира за 24:07 мин на 8-километровото състезание в сръбската столиц. Той допусна пред себе си само белгиецът Питър-Ян Ханес, който спря хронометъра на 24:02 мин. За бронза се пребори Неманя Церевач (Сърбия) – 24:08 мин.

Ценов се движеше в лидерската група през цялото разстояние, като в последните три километра предприе атака заедно с още петима бегачи. Той успя да се справи с конкурентите си в последния километър и спечели втория си сребърен медал на европейско ниво.

Възпитаникът на Йоло Николов беше втори при юношите на еврошамапионата по крос преди година в Будапеща. В унгарската столица той спечели първия медал за България от подобен форум и само 12 месеца по-късно атлетът от Мездра донесе второто ни отличие.

Другият ни представител в бягането при младежите - Иван Попов, финишира 45-и с време от 25:06 мин.

Силвия Дънекова се класира на престижното 13-то място при жените на европейското първенство по крос кънтри в Белград. При жените най-добрата ни състезателка в средните и дълги бягания измина дистанция от 8 км за 27:26 мин.

Другата представителка на България в бягането Милка Михайлова се нареди 70-та с постижение от 30:22 мин.

Шампионка на Европа стана Софи Дуарте от Франция, която даде време от 26:34 мин. Втора се нареди Гемма Стеел (Великобритания) с 26:39 мин, а трета завърши Дулче Феликс (Португалия) с 26:41 мин.

Догодина домакин на европейско първенство по крос кънтри ще е Самоков, като състезанията ще са в Боровец на 14 декември.