Испанецът Серхио Санчес спечели драматично първото място при мъжете в бягането за европейската купа на 10 000 метра в Правец.

31-годишният атлет бяга рамо до рамо в последните метри 200 метра с Халил Акаш (Туркаш), но на финала успя да го изпревари с 0,07 сек. За първото място Санчес постигна време от 28:31,75 мин, което е само с 6 секунди по-слабо от личното му постижение. Трети завърши Ахмед Ев Мазури (Италия) с 28:51,39 минути.

Българският ас Йоло Николов направи много силно състезание и финишира 13-и с личен рекорд от 29:37,04 мин. Това е първото бягане на 10 000 метра на български атлет под 30 мин от 1994 година насам.

"Доволен съм, но все пак ще се насоча към бягането на 3000 метра. Мечтата ми е да се доближа до норматива на 3000 м за световното първенство в Москва през август", коментира след финала Йоло Николов.