Обвиненият за пране на пари и непопълнена имуществена декларация бивш зам.-председател на ДПС и на парламента Христо Бисеров отново не се яви по делото срещу нападателя на Доган – Октай Енимехмедов. Оказа се, че Бисеров е бил нередовно призован, тъй като не бил намерен на нито един от адресите си.

Той трябваше да бъде разпитан на миналото съдебно заседание в края на ноември, но не уважи магистратите с присъствието си. Това му донесе глоба от 500 лева, а съдът нареди да бъде доведен принудително на днешното заседание.

Оказа се обаче, че Бисеров е подал молба за отмяна на принудителното му довеждате, тъй като по време на предишното заседание е бил в болница.

Днес съдът обяви за общодържавно издирване Христо Бисеров, но само за да установи адреса му, за да го призове по делото за нападението над Ахмед Доган. Така, на практика полицията ще трябва да установи какъв е актуалният адрес на бившия заместник-председател на парламента. Освен това съдът изиска справка от мобилните оператори дали на името на Бисеров се водят мобилни номера на телефони, за да бъде търсен на тях.

Бисеров е последният свидетел, който все още не е дал показания по делото срещу Енимехмедов. След евентуалния му разпит, съдът трябва да изслуша вещите лица, изготвили експертизите по случая, и да започнат пледоариите на защитата и обвинението.

Октай Енимехмедов нападна Доган с газов пистолет на 19 януари т.г. по време на националната конференция на ДПС в НДК, на която дотогавашният лидер на движението се оттегли от поста, за да се окичи с титлата „почетен председател”.

Според обвинителния акт нападателят три пъти се е опитал да произведе изстрели с насочен от близко разстояние към главата на Доган газов пистолет.

Първоначално бургазлията бе обвинен в едро хулиганство и закана с убийство, но впоследствие квалификацията на обвинението му бе изменена в опит за убийство.

Причина за това станаха резултатите от комплексна съдебно-медицинска и балистична експертиза, според които уврежданията от газово оръжие могат да доведат до смъртен изход, когато пистолетът се намира близо до слепоочието на човек.

От самото начало на делото самият Доган отказва да свидетелства, а експерти убедиха съда, че политикът е „подтиснат” и не може да присъства в съдебната зала.