Дербито от 27-ия кръг на Серия "А" завърши без победител, след като Наполи и Ювентус завършиха наравно 1:1. Така разликата между втория и първия в подреждането се запази - шест точки и ''бианконерите" направиха още една крачка към защита на титлата си.

Ювентус смълча "Сан Паоло" още в 10-ата минута, когато Андреа Пирло центрира, Джорджо Киелини се извиси и с глава даде преднина на Ювентус. В средата на първата част Мирко Вучинич пропусна да удвои преднината на шампионите, но не стреля добре от изгодна позиция и вратарят на Наполи Морган Де Санктис успя да избие топката в корнер.

В 43-ата минута домакините успяха да изравнят благодарение на силен изстрел на Гьокхан Инлер
След почивката Наполи създаде няколко доста опасни атаки, но Хамшик, Инлер и Кавани нямаха късмет да донесат трите точким на тима си.

Преди мача пък фенове на Наполи обстрелваха автобуса на Ювентус с яйца, камъни и други предмети.

Така Наполи вече е в серия от четири поредни равенства и е втори с 53 точки. Ювентус пък е начело с 59.