Ювентус Победи Сампдория с 4:2 в мач от 20-ия кръг на Серия "А". Така "бианконерите" записаха 12-и пореден успех и общо 18-и от началото на шампионата. С две попадения за тима на Антонио Конте се отличи Артуро Видал.

Така Ювентус запази преднината си от осем точки на върха в класирането пред втория Рома. Сампдория пък е 13-и с 21 точки.

Срещата се игра под непрестанен дъжд в Торино. Иначе още в 18-ата Пол Погба демонстрира страхотния си поглед върху играта и изведе Артуро Видал на добра позиция. Така от няколко метра чилийският нападател откри резултата. В 24-ата Фернандо Йоренте покачи на 2:0, засичайки с глава центриране от корнер на Карлос Тевес.

В 38-ата минута Сампдория намали. Андреа Бардзали се опита да изчисти топката, но вместо това я прати във вратата на "бианконерите", пазена от Джанлуиджи Буфон, и така си отбеляза автогол.

Три минути по-късно обаче Васко Реджини спъна Видал в наказателното поле на гостите и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана именно 26-годишният нападател, за да се разпише за втори път в този мач.

В 63-ата минута Йоренте пропусна да увеличи преднината на домакините. Той напредна и сам срещу вратаря стреля неточно.

Играчите на Сампдория обаче значително подобриха представянето си през втората част и върнаха интригата в двубоя. В 70-ата минута Маноло Габиадини вкара втори гол за отбора, воден от Синиша Михайлович.

След центриране, Буфон изби, но топката попадна в краката на 22-годишния италиански талант, който намали за 2:3. Три минути по-късно Габиадини получи нов страхотен шанс за изява, но уцели горната греда с удар отдалеч.

В 78-ата минута Пол Погба успокои тифозите на Юве, нанасяйки неспасяем удар към вратата на Сампдория за крайното 4:2.

Програма за останалите мачове от кръга, които може да гледате в каналите на bTV Media Group ще откриете тук!