Ювентус завърши наравно 0:0 с Лацио в първия мач от 13-ия кръг на Серия "А". Гостите от Рим трябва да благодарят на вратаря Федерико Маркети, който отрази всичко, което изстреляха играчите на "Старата госпожа", докато стражът на домакините Джанлуиджи Буфон не направи нито едно спасяване през целия двубой.

В 19-ата минута Джовинко стреля много красиво със задна ножица, но Маркети успя да избие със сетни сили. До края на първото полувреме Атомната мравка изпусна още две отлични ситуации за гол.

След почивката картината на терена не се промени и Юве атакуваше. В 75-ата минута Леонардо Бонучи можеше да донесе ценните три точки за "бианконерите", но топката рикошира от напречната греда след негов удар.

Така Ювентус продължава да води в класирането с актив от 32 точки, но ако Интер победи Каляри утре, "нерадзурите" ще се приближат само на две точки от шампионите.

Лацио пък е на 5-а позиция с 23 спечелени точки от началото на сезона.