Ювентус постигна важна победа с 2:0 срещу Наполи, с което поведе самостоятелно на върха на временното класиране в Серия "А". До момента "бианконерите" и неаполитанците деляха първата позиция с еднакъв актив от точки, но "Старата госпожа" вече води с три пункта преднина.

Нещата можеха да се развият много по-различно, ако Едисон Кавани бе успял да открие резултата в полза на гостите в 27-ата минута. Ударът му обаче рикошира в напречната греда на вратата на Марко Сторари.

В 80-ата минута току-що влезлият Мартин Касерес успя да засече центриране на Андреа Пирло и взриви трибуните за 1:0. Само две минути по-късно пък друг футболист, влязъл малко по-рано - Пол Погба, удвои преднината на домакините - 2:0 за Ювентус, което осигури победата за шампионите.