Ювентус вдигна шампионската титла след домакинско равенство 1:1 срещу Каляри в предпоследния 37-и кръг в Серия А.

"Старата госпожа" гарантира втора поредна титла в Италия миналата седмица, а сега отпразнува триумфа пред своите тифози.

В мач без значение Юве не вложи максимум усилия и позволи на Каляри да си тръгне с точка от Торино. Виктор Ибарбо откри резултата за Каляри в 12-ата минута, а резервата Мирко Вучинич изравни за Юве в 61-ата минута.
Резултатът в този мач нямаше голямо значение за тифозите на Ювентус, които направиха подобаваща хореография и след това отпразнуваха с играчите титлата.

В друг мач от кръга Катаня би изпадналия тим на Пескара с 1:0. Мачът не бе с особено значение за двата тима.