Удинезе спечели с 2:1 при гостуването си на закъсалия Ливорно в първата среща от 16-ия и последен кръг от италианското футболно първенство през тази година, преди двуседмичното прекъсване за коледните и новогодишни празници.

Нико Лопес откри резултата за Удинезе в 11-ата минута, а Лука Силигарди изравни в 32-ата. Гостите стигнаха до успеха през второто полувреме след попадение на Тома Орто в 65-ата мин.

С успеха Удинезе се изкачи на 10-о място в класирането на Серия А с актив от 20 точки, а Ливорно, който в последните 5 мача има само 1 спечелена точка, остава на 18-а позиция с 13 т.

Още много срещи от Серия А ще имате възможност да гледате в каналите на bTV Media Group, а кои са те, може да научите ТУК!