Интер се измъчи с третодивизионния отбор на Трапани, но все пак спечели с 3:2 в срещата от 4-ия кръг на турнира за купата на Италия.

Причината "нерадзурите'' да участват в толкова ранна фаза на надпреварата е, че през миналия сезон завършиха на 9-о място в Серия А, което ги прати в долните кръгове за следващия сезон, където са пресяванията с по-нискоразредните отбори. Първите осем в крайното класиране на Серия А пък отиват направо на осминафинал за следващата година.

Иначе Фреди Гуарин откри резултата още в 4-ата минута на ''Сан Сиро'', а алжирецът Белфодил удвои в 29-ата. Неговият сънародник Сафир Тайдер покачи на 3:0 в последната минута на първото полувреме от дузпа.

Играчите на Трапани, водени от големия фен на Интер Роберто Боскалия, обаче не се предадоха и се върнаха в мача. В 54-ата минута Кристиан Касета намали, а в последната минута Джузепе Мадония също вкара на гранда от Милано.

Въпреки това, Интер ще пътува до Удине за следващия етап на турнира. Киево също се класира напред и ще играе с Фиорентина, след като у дома отнесе втородивизионния Реджина. Алберто Палоски вкара два гола за Киево в рамките на 25 минути.

Аталанта отстрани Сасуоло и на осминафиналите ще играе като гост на Наполи. Муса Коне в 54-ата минута и Джузепе де Лука в 72-ата вкараха за крайното 2:0.