Торино постигна убедителна победа с 5:1 като гост на Аталанта в мач от 6-ия кръг на Серия "А". "Биковете" изоставаха с 0:1 до 38-ата минута, след като Херман Денис откри в полза на домакините, но след това отбелязаха пет безответни попадения във вратата на "бергамаските" и стигнаха до втория си успех от началото на сезона.

Точни за победителите бяха Бианки от дузпа (38), Гаци (62), Стеванович (66), Д'Амброзио (73) и отново Бианки в 76-ата минута.

С два гола на Алберто Джилардино пък Болоня разби Катания с 4:0. Останалите две попадения бяха дело на Гуаренте и Панайотис Коне.

Вторият и третият в класирането - Наполи и Лацио, пък записаха минимални победи срещу, съответно, Сампдория и Сиена. Неаполитанците се наложиха с 1:0 в Генуа след гол на Едисон Кавани от дузпа в 68-ата минута, а столичани биха с 2:1. Точни за "орлите" бяха Едерсон (18) и Лесесма (38 от дузпа). Масимо Пачи оформи крайното 1:2 в 90-ата минута.