Интер се класира за 1/2-финалите за Купата на Италия, след като победи Болоня с 3:2 в продълженията. Победното попадение дойде секунди преди съдията да сложи край на играта и да започне изпълнението на дузпи, а негов автор бе Андреа Ранконя.

Редовното време завърши 2:2, след като в рамките на по-малко от 10 минути в края паднаха цели три гола. Преди това резултатът бе открит от Фреди Гуарин.

Първото полувреме бе доста равностойно, като и двата отбора изпуснаха по няколко добри възможности, но единствено Интер успя да реализира гол. Това се случи в 34-ата минута, когато Гуарин получи топката на границата на наказателното поле и със силен удар я прати в мрежета, точно под напречната греда
Второто полувреме започна с възможност за Болоня да изравни, но това не се случи и в 77-ата минута Родриго Паласио удвои преднината на Интер с хубав удар от 30-ина метра и мачът изглеждаше решен.

Гостите обаче успяха да върнат интригата само три минути по-късно с гол на Алесандро Диаманти от фаул. Почти веднага след това Болоня можеше и да изравни, но топката, която се удари в главата на зашитник на Интер, се отби от гредата. Все пак в 84-ата минута Маноло Габиадини възстанови равенството.

До края на редовното време положенията се нижеха едно след друго. Ранокиа дори успя да вкара, но голът не бе зачетен заради засада и се стигна до продължения.

Играчите на Болоня се умориха и дадоха инициативата на Интер, а Санети на няколко пъти беше на път да сложи край на спора, но или пропускаше, или ударът му биваше спасяван, а веднъж нацели и гредата. В крайна сметка в самия край на второто продължения Ранокиа се възползва от грешка на вратаря след корнер и вкара за 3:2 и класира Интер на 1/2-финал за Купата.

В следващата фаза Интер ще играе с победителя от двойката Фиорентина – Рома.