Сампдория победи Удинезе с 3:0 като домакин в мач от 19-ия кръг на Серия „А” и се изкачи пред тима на Антонио Вутов във временното класиране. Удинезе е на 15-а позиция с 18 точки, а Сампдория вече е на 14-а с 21.

Едер откри за домакините от дузпа в 16-ата минута, а след това в 47-ата отново той не точен за 2:0, но след асистенция на Габиадини. В 87-ата минута Даниеле Гасталдело също се възползва от подаване на Габиадини и оформи крайното 3:0.

Мачът бе изключително емоционален и се отличи с цели три червени картона. Алан Маркес бе изгонен от тима на Удинезе в 35-ата минута, което помогна за покачаването на резултата до 2:0. После численоро равенство на терена се върна, след като в 62-ата минута Роберто Сориано от Сампдория бе изгонен, но само 7 минути по-късно и Габриел Силва получи червен картон и отново домакините бяха с човек повече, което пък помогна за третия гол.