Рома би Сампдория с 3:0 в мач от 24-ия кръг на Серия „А” и отново има 4 точки преднина пред третия Наполи. Освен това „вълците” са и с мач по-малко.

Две попадения за Рома вкара Матия Дестро, а другият голмайстор в мача бе Миралем Пянич.

След доста оспорвано първо полувреме, в 44-ата минута Дестро успя да открие резултата в полза на домакините, след като засече центриране от корнер.

В началото на второто полувреме гостите от Сампдория имаха сериозни претенции за игра с ръка в наказателното поле, но такава не бе отсъдена. В 53-ата минута пък Пянич бе точен за 2:0 от пряк свободен удар, а 4 минути по-късно отново Дестро се разписа, след като Жервиньо му подаде на точката на дузпата.

В 80-ата минута Сампдория остана и с човек по-малко, след като Гасталдело получи втори жълт картон и това сложи край и на малките надежди на гостите. След тази загуба те са на 12-о място с 28 точки.