Рома не срещна никакви проблеми при домакинството си на Палермо и спечели с 4:1 като домакин в двубой от 11-ия кръг на италианското първенство. "Вълците" се изкачиха на шесто място, след като досега бяха 10. Те вече имат 17 точки. Положението на Палермо става все по-незавидно. Южняците имат актив от скромните осем точки и са на 18-о място - в зоната на изпадащите.

На "Олимпико" те по никакъв начин не показаха, че заслужават по-предна позиция. Още в началото на мача се видя, че разликата в класите е очевидна. Франческо Тоти откри резултата в 11-ата минута. В 31-ата Освалдо направи 2:0. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката домакините продължиха да натискат. Ламела в 70-ата минута бе точен за 3:0. Девет минути по-късно Дестро бе в прегръдките на съотборниците си, след като отбеляза четвъртия гол за своя тим. Само минута по-късно обаче той получи втори жълт картон и бе изгонен. В 84-ата минута Иличич вкара почетния гол за Палермо, който обаче бе слаба утеха за отбора.