Рома победи като домакин Милан с 4:2 в последния мач за 2012 г. в италианската Серия А.

Само за половин час "вълците" водеха в резултата с 3:0 след попадения на Николас Бурдисо в 12-ата минута, Пабло Освалдо в 24-ата и Ерик Ламела в 30-ата. На практика двубоя бе решен, но след почивката Ламела вкара втория си гол в мача в 61-ата минута.

Гостите от Милано, които имаха 4 поредни победи в Серия А изиграха най-слабия си мач за сезона, като в края на двубоя успяха да вкарат два гола и да направят загубатапо почетна. Точни за 'росонерите" бяха Пацини от дузпа в 87-ата и Къркич в 88-ата минути.

Така Рома остана на 6-то място в класирането с актив от 32 точки, докато Милан е 7-ми с 27 точки. Лидер е Ювентус с 44 точки пред Лацио с 36, Фиорентина и Интер по 35. Пети е наполи с 34.

Следващият кръг в италианската серия А е на 6-ти януари 2013 г.