Рома остава с пълен актив от точки и след 3-ия кръг на Серия „А“, след като побди с 3:1 Парма като гост. След този кръг Рома е на второ място в класирането с еднакъв брой точки с лидера Наполи. Парма пък е само с 1 на незавидната 16-а позиция

Парма поведе с гол на Биабиани в 39-ата минута, но през второто полувреме Рома успя да обърне съперника си с попадения на Флоренци в 47-ата, Тоти в 70-ата и Строотман от дузпа в 85-ата минути.

Първото полувреме бе равностойни и в началото на мача и двата тима изпуснаха няколко добри възможности, но единствено Джонатан Биабиани успя да се реваншира за своите неточни удари преди почивката. Той откри резултата в полза на домакините, след като засече с глава центриране на Матия Касани.

Само две минути след началото на второто полувреме обаче Рома успя да изравни – Мирален Пянич центрира добре в наказателното поле, а младокът Алесандро Флоренце прати топката в мрежата със силен удар от въздуха. В 70-ата минута „вълците“ стигнаха и до пълен обрат с гол на капитана Франческо Тоти, който се измъкна от защитата, остана сам срещу вратаря Миранте и с премерен удар по земя изведе отбора си напред.

Точка на спора бе сложена в 84-ата минута, когато Жервиньо се откъсна от защитата, но бе съборен в наказателното поле на Парма от Касани и реферът даде дузпа. Зад топката застана Строотман и бе точен за крайното 1:3, което остави Рома с пълен актив точки.

В следващия кръг Рома е домакин на големия си съперник Лацио. Срещата гледайте на живо по bTV Action и на voyo.bg в неделя, 22 септември, от 16:00 часа!