Джампаоло Пацини отбеляза и двата гола за успеха на Милан с 2:1 над Болоня в пореден мач от италианския шампионат.

Феновете на "Сан Сиро" трябваше да чакат до 65-ата минута за първия гол на нападателя. Бившият играч на Интер реши всичко в срещата в 82-ата минута с второто си попадение. Все пак малко по-късно Филип Мексес си вкара автогол за крайното 2:1. Милан излезе шести в класирането след срещата, на две точки пред Рома, които играят с Интер у дома.

В таблицата следващият тим е Катания, който удари Дженоа с 2:0 като гост Берджесио 4 минути след началото и Бариентос също толкова преди края на мача отбелязаха за гостите.

Сиена, който е последен в класирането, надигра с 1:0 у дома Сампдория с гол на Богдани в 71-ата минута.

Торино посече като гост Пескара с 2:0 голове на Сантана и Черчи през първата част. Вайс бе изгонен в заключителните минути на срещата. Киево и Парма пък завършиха 1:1 след голове на Белфодил за гостите и на Палоски за домакините.

Микеле Канини от Аталанта си отбеляза комичен гол, който бе изкупен от Гулиелмо Стендардо за крайното 1:1 с Каляри в закъснял мач от Серия "А" заради силен снеговалеж и поледици.

Срещата закъсня с 30 минути, а Канини, който дълги години игра за Каляри, явно беше все още позамръзнал в началото, тъй си вкара автогол още във 2-ата минута.

Аталанта натисна и все пак изравни след гол на Стенданрдо с летящ плонж след центриране от корнер. Джиорди от състава на домакините пък бе изгонен 11 минути преди края с втори жълт и респективно червен картон. И двата тима се намират във втората половина на таблицата