Интер и Парма не успяха да се победят в много интересен последен мач от 15-ия кръг на италианската Серия А. Двубоят на "Джузепе Меаца" завърши при резултат 3:3, като за първи път в последните шест сблъсъка между тези два състава, не се стигна до домакинска победа.

Двмата играчи се откроиха - Родриго Паласио и Никола Сансоне, които реализираха по две попадения.

Иначе първото по-сериозно положение бе създадено от гостите. В 4-ата минута Габриел Палета стреля от заучено положение, но не успя да изненада вратаря Ханданович. В 11-ата минута Никола Сансоне получи топката от Марко Маркиони и с майсторско изпълнение откри резултата - 1:0 за Парма.

Шест по-късно Родриго Паласио направи непростим пропуск за Интер, след като на празна врата от около метър прати топката в аут. "Нерадзурите" се активизираха и в 23-ата минута Ковачич организира опасна атака, но се засуети и не успя да нанесе удар. Малко след това след негов далечен изстрел, топката профуча край страничната греда.

В 44-ата минута Паласио възстанови равенството, след като получи топката от Джонатан и засече отблизо. Малко преди края обаче Парма стигна до нов гол. Марко Пароло се възползва от груба грешка на Ханданович, който не успя да избие една топка, тя му се промуши между краката и се озова на метър от голлинията. За 28-годишния халф не се оказа трудно да я прати в мрежата за 2:1.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

След почивката двата отбора направиха голово шоу. В 54-ата минута домакините изравниха след много добро изпълнение. Паласио се разписа за втори път, засичайки центриране на Рикардо Алварес. Две по-късно Фреди Гуарин наказа Парма, а този път Паласио се отчете с асистенция.

Парма обаче не се предаде и в 60-ата минута изравни. От няколко метра Никола Сансоне вкара втория си гол в мача.  Мачът продължи да се играе на много високо темпо до самия край на мача, като по-чистите положения се откриха пред Парма.

Така Интер е на четвърто място с 28 точки, а Парма заема 10-ата позиция с 18. Лидер е Ювентус с 40.