Парма се класира на осминафиналите на турнира за Купата на Италия, след като победи с 4:1 Варезе.

В следващия кръг от турнира Парма ще срещне Лацио. Домакините поведоха в 6-ата минута чрез Хайме Валдес. Джани Мунари в 52-ата удвои преднината на Парма, а Рафаеле Паладино бе точен в 58-ата минута.

Алеандро Рози отбеляза четвъртото попадение за Парма в 69-ата минута. Почетният гол за Варезе вкара Лорис Дамонте две минути преди последния съдийски сигнал.

Втородивизионният Сиена отстрани като гост елитния Болоня с 2:1 след продължения. Редовното време завърши 1:1.

В герой за Сиена се превърна Зуахир Федал, който се разписа с глава в последните секунди на второто продължение. За Федал това бе първи гол за тима.

Франческо Валиани откри за Сиена в 78-а минута, но домакините изравниха в 85-а чрез Давиде Москардели.