Лацио сложи край на победната серия на Ювентус в Серия "А", продължила 12 мача. Дербито от 21-ия кръг на италианската Серия "А" завърши наравно 1:1.

"Бианконерите", които преди няколко дни претърпяха поражение от Рома отново в столицата и отпаднаха от турнира за купата на Италия, играха с 10 души от средата на първата част, когато бе изгонен лидерът на отбора Джанлуиджи Буфон. Момчетата на Антонио Конте обаче показаха дух и успяха да избегнат загубата, като на няколко пъти и късметът бе на тяхна страна.

Буфон бе неориентиран още в началото на двубоя, когато при една ситуация загуби контрол върху топката и Мирослав Клозе нанесе удар. Топката обаче премина в страни от вратата.

В 24-ата минута нещата се развиха кошмарно за шампионите. Буфон извърши нарушение срещу Клозе, за което получи директен червен картон, а в полза на Лацио бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Кандрева и реализира за 1:0. Марко Сторари, който замени Буфон, се хвърли в обратния ъгъл и изобщо не успя да реагира.

В 36-ата Фернандо Йоренте пробва ефектен удар, измъквайки се от Андре Диас, но вратарят на Лацио улови топката.

Малко преди почивката "орлите" имаха претенции за още един наказателен удар заради игра с ръка на Леонардо Бонучи, бо този път реферът не отсъди такъв.

В 60-ата минута Йоренте изравни, пращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата. Атаката премина през Карлос Тевес и Стефан Лихтщайнер, преди да бъде завършен с точен удар от испанския голаджия.

В 76-ата минута Сторари предотврати сигурен втори гол във вратата си след силен изстрел с глава на Клозе. Топката бе отбита от вратаря на Ювентус в горната греда.

10 по-късно Диао Кейта от състава на домакините удари гредата и пропусна да осигури трите точки на римските "орли".

Така Ювентус е лидер с 56 точки, с 9 повече от втория Рома, който в неделя от 13:30 часа гостува на Верона в двубой, който може да проследите пряко по bTV Action и онлайн на VOYO.bg. Лацио, който е съперник на Лудогорец в 1/16-финалната фаза на Лига Европа на Лудогорец, заема девето място с 28 точки.

Цялата програма за двубоите от италианската Серия "А", които може да гледате пряко по каналите на bTV Media Group ще откриете тук!