Наполи пропусна уникална възможност да се изкачи на второ място в Серия А, след като загуби с 2:3 като домакин на 17-ия в класирането Болоня.

Срещата бе изключително динамична и имаше два пълни обрата, като вторият дойде само за 3 минути и то в самия край на мача.

Болоня поведе изненадващо в 10-ата минута с гол на Габиадини, а шашнатите домакини не успяха да върнат попадението до края на първата част. Това обаче се случи с началото на второто полувреме. В 50-ата Гамберини изравни, а в 70-ата Кавани доведе нещата до пълен обрат.
Точно когато Наполи вече предвкусваше трите точки, които ще изпратят тима пред Интер в класирането, дойде ударът на гостите.

В 86-ата минута Коне изравни, а само три минути по-късно Портанова стана автор на втория пълен обрат в мача.
Време за повече голове нямаше и Наполи ще трябва да се задоволи с третото място, където има 33 точки, колкото и четвъртия – Лацио.