Наполи надигра с 2:1 като гост Парма в мач от 22-ия кръг в Италия, за да се доближи само на три точки от лидера в Серия „А” Ювентус.

Гостите се възползваха от вчерашното реми на Юве с Дженоа и с попадения на Марек Хамшик и Единсон Кавани завързаха интригата.

Наполи започна много добре и поведе в 20-ата минута с гол на Хамшик, но през второто полувреме Канаваро си отбеляза автогол след силен удар на Сансоне и така в 74-ата минута резултатът бе изравнен.

Кавани отново се оказа герой за отбора си, вкарвайки 5 минути преди края на редовното време.

Така Наполи остава на втора позиция, но вече е с 46 точки – три по-малко от лидера Ювентус. Трети с 43 точки е Лацио.

Милан продължи възхода си в Серия „A” с успех с 1:0 като гост на Аталанта в друга среща от 22-ия кръг шампионата. Единственото попадение за успеха над позакъсалия тим на домакините вкара голмайсторът на Милан Стефан Ел Шаарави. Острието прекрати сушата си от повече от месец без гол в италианското първенство.

Фиоретина, загубил с 1:2 като гост на Катания и по този начин даде възможност на Милан да поведе с една точка и се смъкна на шеста позиция, която не дава право на участие в евротурнирите.

Сампдория се отдалечи от зоната на изпадащите с ударен успех с 6:0 като домакин на Пескара. 4 гола за домакините вкара младата надежда Мауро Икарди, докато по един добавиха Мартинс и Обианг.