Доменико Берарди реализира 4 гола при успеха на новака Сасуоло над гостуващия Милан с 4:3 в мач от 19-ия кръг на Серия А.

19-годишният нападател на домакините буквално развинти защитата на гранда от Милано и донесе важни точки за своя отбор, който се бори за оцеляване в елита.

Двубоят започна отлично за "росонерите", които поведоха с 2:0 още до 13 -ата минута. Първо Робиньо откри в 9-ата минута след добър пас на Де Йонг, а само след 4 минути Балотели се възползва от центриране на Кристанте.

След този гол играчите на Милан помислиха, че мача е свършил и тогава започна невероятното представяне на Берарди, който намали в 15-ата минута, а до края на първата част реализира още две попадения в 28-ата и 41 -ата минути, които дадоха аванс на Сасуоло още преди почивката.

В началото на втората част Берарди отбеляза 4-ти гол и на практика реши изхода от срещата. Милан направи силен натиск в последните минути на двубоя, но успя само да намали в 86-ата минута чрез резервата Монтоливо.

Така Сасуоло се измъкна от зоната на изпадащите отбори с 17 точки в актива си, а Милан остава на 11-ата позиция с 22 точки.