Милан успя да върне два гола и да измъкне точка при гостуването си на Палермо в първия мач от междинния 10-и кръг на Серия „А“.

Домакините поведоха в 45-ата минута с гол от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Абате в наказателното поле. Точен от бялата точка бе Фабрицио Миколи. В самото начало на второто полувреме (47-ата минута) Франко Бриенца удвои преднината на Палермо и вдигна на крака публиката.

Гостие обаче заиграха по-концентрирано, натиснаха съперника си и успяха да стигнат поне до точка. Първо в 69-ата минута Рикардо Монтоливо намали на 1:2, а после в 80-ата Стефан Ел Шаарави изравни резултата.

Равенството не устройва Милан, защото тимът така или иначе започна зле сезона и е с едва 11 точки и за момента е девети в класирането. Гоненето на лидерите вече изглежда почти непосилна задача – Ювентус е с 25 точки, Наполи е с 22, а Интер има 21.