Милан победи Парма с 2:1 в мача на откриването на 25-ия кръг на Серия "А". Със спечелените три точки "росонерите" се изкачиха на 3-а позиция във временното класиране, с еднакъв точков актив с Лацио, който обаче има и мач по-малко.

Защитникът на Парма Габриел Палета вдигна трибуните на "Сан Сиро" на крака в 39-ата минута, след като си отбеляза автогол, а в 78-ата минута Марио Балотели направи 2:0 с отлично изпълнение на пряк свободен удар.

Това бе четвъртият гол за италианския национал в трите му мача за Милан след трансфера от Манчестър Сити.

Гостите от Парма все пак успяха да върнат едно почетно попадение в 93-ата минута, дело на Сансоне, който се възползва от подаване на Биабиани.

Така Милан вече има 44 точки и дели 3-ата позиция с Лацио, докато "дуковете" са 10-и с 32 пункта.