Лацио постигна успех с 3:2 срещу Рома в дербито на Рим от 12-ия кръг на италианската Серия А. Двубоят бе съпътстван от тежки инциденти преди неговото начало, а емоциите не стихнаха и на терена, като и двата отбора завършиха с по десет души.

Двубоят започна с 5 минути закъснение заради проблем с осветлението на "Олимпико" и се игра под проливен дъжд във Вечния град.

Символичните гости от Рома поведоха в резултата още в 9-ата минута, като точен бе Ерик ламела, който засече с глава центриране от ъглов удар на Франческо Тоти.

Преди края на първото полувреме обаче "орлите" постигнаха обрат. В 35-ата минута резултатът бе изравнен от Антонио Кандрева, който се разписа от пряк свободен удар, не и без помощта на вратаря на "вълците" Мауро Гойкойчеа.

В 43-ата минута Клозе реализира за 2:1 след пас на Ернанеш, а малко преди последния съдийски сигнал за тази част, задачата на Рома значително се усложни, след като Даниеле де Роси удари без топка Стефано Маури и получи директен червен картон.

"Небесносините" бързо се възползваха от численото си преимущество след почивката и още в 47-ата мин. Маури покачи на 3:1.

В самия край на мача "джалоросите" върнаха един гол, дело на влезлия като резерва Миралем Пянич в 85-ата минута, а малко преди това, Лацио също бе останал с 10 души, след като Маури получи втори жълт картон.

Така Лацио постигна трета поредна победа в дербито на Рим и се устреми да измие срама отпреди тези три мача, преди които Рома имаше пет поредни успеха.

В класирането Лацио е на 5-а позиция с 22 точки, а Рома е 6-и със 17.