Лацио записа трета поредна победа в Серия "А". В мач от 19-ия кръг на шампионата "орлите" спечелиха доста драматично домакинството си на аутсайдера Каляри.
Още в 17-ата минута домакините пропуснаха чудесна възможност да открият резултата, но удар на Ернанес срещна горната греда. В 50-ата минута гредата за втори път помогна на Каляри, като този път с гола се размина Раду.

Противно на логиката, борещия се за оставане в елита на италианския футбол тим поведе в 62-ата минута, като точен бе Марко Сау. Лацио обаче се мобилизира и направи пълен обрат. Първо в 79-ата минута Абдула Конко се възползва от добро подаване на Биава за 1:1. Четири минути преди края пък Антонио Кандрева бе точен от дузпа за крайното 2:1. Освен това червен картон получи влезлият като резерва за Каляри Андреа Косу, а малко преди това под душовете бе пратен и вратарят Агаци. Така гостите завършиха с 9 души.

В класирането Лацио е втори с 39 точки, а Каляри е 17-и с 16 точки. Лидер е Ювентус с 44 точки и мач по-малко.

В друг мач Катания и Торино направиха нулево равенство. Домакините играха с 10 души от 13-ата минута, когато с директен червен картон за удар без топка бе изгонен Франческо Лоди.

За капак Катания пропусна и дузпа в 22-ата минута, като пропуск направи Гонсало Берхесио. В края на мача бе изгонен и наставникът на домакините Роландо Маран за оспорване на съдийско решение. В класирането Катания заема осмо място с 26 точки, а Торино е 13-и с 20 точки.