Интер, Лацио и Рома записаха победи в мачовете си от 15-ия кръг на Серия „А” и продължават преследването на челните места в класирането.

Лидер е Ювентус с 35 точки, следван от Наполи с 33. Интер поне за малко зае третата позиция с 31 точки, а Лацио се изкачи на четвърта с 29.

Интер победи Палермо с 1:0, а единственото попадение в мача бе автогол на Сантиаго Гарсия, който в 74-ата минута вкара топката в собствената си врата.

Лацио се справи с Парма с 2:1. Биава и Клозе вкараха за римляните през първата част, преди Белфодил да намали в 66-ата минута.

Градският съперник Рома остава шести след победа с 3:1 като гост на Сиена. Матиа Дестро на два пъти и Симоне Перота отбелязаха за "вълците", а преди това Нето бе открил резултата в 25-ата минута.