Интер не успя да скъси разликата с лидера Ювентус в Серия "А". "Нерадзурите" завършиха 2:2 с Каляри насред "Джузепе Меаца" и не се възползваха от грешната стъпка на шампионите, които завършиха 0:0 с Лацио в събота.
Интер откри резултата в 10-ата минута, когато Родриго Паласио се възползва от пас на Антонио Касано.

Каляри наложи натиск и създаде няколко положения. Това даде резултат и в 43-ата минута момчетата на Иво Пулга възстановиха равенството след хубаво изпълнение на Марко Сау.

В 66-ата минута Сау вкара втори гол във вратата на Интер, а секунди преди това топката срещна гредата след изстрел на Пинила. Каляри продължи да доминира, но осем минути преди края Давиде Астори си вкара нелеп автогол, който офроми крайния резултат.

Фиорентина пък записа пета поредна победа. Този път "виолетовите" се наложиха над Аталанта с 4:1.
Фиорентина откри резултата на "Артемио Франки" още в 5-ата минута чрез Гонзало Родригес, но Джакомо Бонавентура изравни в 33-ата.

Изходът на срещата бе решен набързо от Алберто Акуилани, който се разписа на два пъти в заключителните минути на първата част - 42-ата и 45-ата минути. Освен това Аталанта остана с 10 души малко преди почивката след директен червен картон на Лука Цигарини. Крайното 4:1 оформи легендарният Лука Тони в 49-ата минута.

Така в класирането води Ювентус с 32 точки, пред Интер с 28, Наполи и Фиорентина с по 27 и Лацио с 23.