Интер победи Болоня с 3:1 като гост в двубой от деветия кръг на италианското първенство. Така тимът се изкачи на второто място с 21 точки. Наполи, който до момента беше втори обаче е с мач по-малко. Болоня продължава да е на дъното - на предпоследно място с едва седем точки.

Ранокия откри резултата в 27-ата минута, а Милито направи 2:0 в 53-ата. Домакините намалиха пет минути по-късно, когато точен бе Черубин. Гостите обаче продължиха да държат инициативата и логично стигнаха до трето попадение. Негов автор бе Камбиасо в 64-ата минута.

В друг мач от кръга Фиорентина победи Лацио с 2:0. Римляните вече заемат четвърто място след загубата, а "виолетовите" са шести. Гостите завършиха мача с девет души, след като Ледесма бе изгонен за втори жълт картон в 75-ата минута, а седем минути преди края Ернанедс получи директен червен. Преди това Фернандес бе пропуснал да открие резултата за Фиорентина от дузпа. това обаче се случи в 45-ата минута, когато точен бе Ляич. В последната минута Тони оформи крайното 2:0.