Болоня победи Наполи с 2:1 с гол в последната минута на мача и се класира за 1/4-финалите за Купата на Италия.

Срещата бе много оспорвана и двата тима имаха своите възможности, но Наполи успя да открие в 12-ата минута с гол на Кавани, който засече с глава центриране от корнер на Пандев. В 38-ата минута обаче резултатът бе изравнен, след като Паскуато се измъкна от защитник и се разписа за 1:1.

През второто полувреме игарата беше много равностойна и изглеждаше, че ще има продължения, но в последните секунди на 90-ата минута Панайотис Коне бе точен за обрата и победата на Болоня.

На 1/4-финал Болония ще гостува на Интер на 9 януари. В дербито на този етап Ювентус е домакин на Милан, а в другите мачове двойките са Рома – Фиорентина и Лацио – Катаня.